ÖZGEÇMİŞ

 

Şirketimiz, 1986 yılı Ekim ayında Sn. Kenan Kaygın ve Sn. Musa Ilkın tarafından adi ortaklık olarak kurulmuştur. Kuruluşumuzun ilk yıllarında piyasaya, plastik enjeksiyon kalıbı imalatı ve kalıp tamir işleri yapılmıştır. İşe ilk başlangıcımızda manuel kalıpçı frezesi, bir metrelik torna ve sütünlu matkap tezgâhlarına sahiptik. 1988 yılında 110 gr ve 150 gr baskı kapasiteli iki adet plastik enjeksiyon tezgâhını tezgâh parkımıza ekledik. 1992 yılında mülkiyeti şirketimizin olan kendi yerimize taşındık. 1994 yılında adi ortaklı kuruluşu Limited Şirkete çevirme kararı alarak Teknikeller Kalıp Plastik ve Yedek Parça Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.ni kurduk. Aynı yıl iki adet 250 gr.lık enjeksiyon makinasını ve 2003 yılında Furkan marka Kompakt-1  dalma erezyon tezgâhını makine parkımıza ilave ederek büyüme sürecini sürdürdük. 2003 yılında mülkiyeti kendimize ait olan 500 metre karelik  yeni yerimize taşındık. Sn. Kenan Kaygın rahatsızlığı nedeniyle, 2009 yılı Aralık ayı sonu itibari ile şirketteki hisselerini Sn. Musa Ilkın’a devretmiştir. 2010 yılı Nisan ayında 436 gr. kapasiteli bilsisayar kontrollü enjeksiyon makinasını parkımıza ilave ettik. 

Ağırlıklı olarak otomotiv ve motorsiklet yedek parçaları olmak üzere muhtelif plastik enjeksiyon parçaları üreterek piyasaya satışını gerçekleştiriyoruz. 2011 yılında ürün yelpazemizi genişletme çalışmalarımız devam edecektir.

Otomotiv grubundan; Audi, Daewoo, Fiat, Ford, Lada, Opel, Renault, Skoda, Tata, Tavria ve Volkswagen araçları için distrübitör kapakları, tevzi makaraları, motor yağ kapağı, radyatör ek depo kapakları, cam su depoları ve radyatör ek depoları gibi muhtelif parça imalatı yapıyoruz.

Motorsikletler için elcikler, kumanda grubu parçaları, gaz kolları ve fren levyeleri başta olmak üzere muhtelif parça üretimleri yapıyoruz. 49cc Moped’lerin Flipper ve Ninja tipleri için sağ ve sol elcik kompleleri, gaz kolları, fren levyeleri, elcik plastikleri ve gaz boruları, Scooter ve Cup tipi motosikletler için Kilometre Gösterge Camları, elcik plastikleri, gaz boruları ve gaz kolu braketi imalatımız içindedir.

29 Mart 2010 tarihinde, Türk Patent Enstitüsü’nden ürünlerimiz için T-parT marka tescilini aldık.

Otomotiv grubu ürünlerimiz, Orta Doğu ve Güney Amerika Ülkelerine, Moped grubu ürünlerimiz Afrika ülkelerine ihraç edilmektedir.

 

Saygılarımızla,

Teknikeller

Kalıp Plastik ve Yedek Parça

Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.